Firma Profili

1999 yılında Ayakkabı Üretim ve Ayakkabı Yan Sanayi Üretim Makine Malzeme İthalat ve Mühendislik firması olarak Türk Ayakkabı Sektörüne hizmet vermek üzere doğan ELİT MAKİNA kurulduğu yıldan itibaren Türkiye ekonomisinde yaşanan kriz ve dalgalanmalarla birlikte sektördeki imajını ve pozisyonunu dürüstlük ve profesyonel çalışma anlayışı ile konsolide ederek bugüne ulaştı.

ELİT MAKİNA hizmet anlayışını;
Yalnızca satış ve satış sonrası hizmetlerde kısıtlı bırakmayıp, müşterilerinin yapacağı yatırımların 100% teknolojik olmasını, kendi üretim standartlarını yükseltmelerini sağlama konusunda yardımcı olabilme ilkesi ile tamamlamıştır.

Ayrıca, gelişmeye devam eden Sektörde Üretim mekânlarını Avrupa Standartlarına taşıyacak şekilde fabrikalarını yeniden yapılandıran Müşterilerine; ELİT MAKİNA ortaklarından Bay ENRICO MOTTA’ nın sektördeki 17 yıllık TEKNİK VE MEKANİK tecrübesi ile KNOW-HOW hizmeti de verilmektedir. Elektrik, Hava, Merkezi Havalandırma Sistemlerinin projelendirilmesi aşamasında ilgili firmalar ile işlerin CEE standartlarında yapılması ve takibi hizmetleri de verilmektedir. 2005 yılında ORUC ETHEM AYAKKABI VE NURSACE AYAKKABI fabrikaları ile bu anlamda gurur verici çalışmalar yapılmıştır.

Sanayideki hizmet kalitesi ve istihdamı arttırmak amacıyla 2003 yılında AVRUPA BİRLİĞİ ve KOSGEB’in ortak projesi olarak İstanbul’da açılan TASEV AYAKKABI ANADOLU MESLEK LİSESİNİN Saya Üretim, Montaj Hazırlık ve Montaj Bölümünün makine temini ile bu projeye katılan tek Türk firması olmayı başarmıştır.Yine 2003 yılında kurulan AYAS AÇIK CEZA EVİ bünyesinde kurulan AYAKKABI ÜRETİM FABRİKASININ projelendirilmesi ve makine temininde yer alarak bir Devlet ihalesini de başarıyla tamamlamıştır.


 

Copyright© 2008
Tasarım ve uygulama | Biriki